-

onyx

Siostry Biernackie zakładają tygodnik

Tak wygląda mapa do skarbu wartego 571 tyś. dolarów.

 

 

1. Komputerowa rekonstrukcja Zamku w Pińczowie. Piękne grafiki jak z gry RPG.

https://eloblog.pl/komputerowa-rekonstrukcja-zamku-w-pinczowie/

 

2. Prawdziwa budowa zamku na obrzeżach Puszczy Noteckiej na terenie "Natura 200" Oczywiście nikt nie zauważył budowy dopiero jak ktoś zrobił zdjęcia i wrzucił do sieci to czynniki państwowe zajęły się tematem. Podobno to posiadłość Kulczyków, w której ma straszyć duch doktora Jana. Skala budowy jak na polskie warunki zapiera dech, opozycja i obrońcy drzew też nienawistnie milczą.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/slawomir-mazurek-o-budowie-zamku-w-puszczy-noteckiej/0dxvvs6

https://twitter.com/KnL_15/status/1016696196939898880?s=19

http://niezalezna.pl/230164-profesor-ktory-zgodzil-sie-na-budowe-zamku-w-puszczy-noteckiej-bronil-kornika-w-bialowiezy

 

3. Na jesieni kolejny patriotyczny serial TVP pt. "Drogi wolności". Będzie ciekawie, prawa kobiet i ówczesna Gazownia. Panie Coryllus, będzie Pan zadowolony ;)

"Na pierwszym planie toczyć się będzie obyczajowa historia trzech sióstr Biernackich, które zakładają w Krakowie tygodnik "Iskra" - jego pierwszy numer ukazuje się 11 listopada 1918 roku, a tematem przewodnim jest przyjazd Ignacego Paderewskiego do Poznania."

https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci/drogi-wolnosci-pierwsze-zdjecia-z-planu-nowego-serialu-historycznego-tvp/nwxq1g0

https://www.youtube.com/watch?v=KZGFd6XZudw

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/drogi-wolnosci-nowy-serial-tvp-emisja-jesienia-w-jedynce

Się zakłada firmę, dostaje się grant i się kręci. Normalnie...

http://www.krs-online.com.pl/msig-5328-342835.html

 

4. Genderowa rewolucja zjada swój ogon, wymyślili tyle różnych opcji że to tylko kwestia czasu kiedy jedni z drugimi zaczną walczyć o ważniejsze miejsce w hierarchii.

https://www.gaystarnews.com/article/lesbian-activists-protest-against-trans-women-pride-london/#gs.cEW7368

 

5. Coś z piekła rodem co nie powinno się zdarzyć a jednak...

https://yournewswire.com/migrant-beheads-girl-germany-merkel/amp/?__twitter_impression=true

 

6. Broń czarnoprochowa, ciekawy poradnik dla amatora. Trochę mocne zestawienie w kolejności ale kto wie co nam będzie potrzebne jeśli już dojdzie to tej zombie apokalipsy.

https://www.youtube.com/watch?v=sjyVBrMHAtE&feature=youtu.be

 

7. Szef instytutu Yad Vashem był w NKWD. W sumie nie powinno nas to dziwić, ktoś musi porządku pilnować.

https://wpolityce.pl/historia/402779-szef-instytutu-yad-vashem-byl-w-nkwd

 

8. Nie jest dobrze w państwie duńskim ale karuzela stanowisk jak wszędzie.

"Późnym wieczorem w poniedziałek Downing street podało, że nowym szefem dyplomacji zostanie minister zdrowia Jeremy Hunt"

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/boris-johnson-podal-sie-do-dymisji-napisal-list-do-theresy-may,852340.html

 

9. Najlepsze książki 2017r. czyli Biedronka już tego nie weźmie. Nie da się tego opchnąć.

https://kultura.onet.pl/ksiazki/rozpoczelo-sie-glosowanie-na-najlepsza-ksiazke-2017-r-kto-zdobedzie-slaski-wawrzyn-listicle/0fjsf6s

 

10. Jurek Owsiak czyli nie ma już czasu na łagodne narracje.

https://kultura.onet.pl/muzyka/wiadomosci/polandrock-festival-katarzyna-puzynska-i-boguslaw-woloszanski-na-asp-artykul/jwjz7zy

 

11. Dobry grafik to połowa sukcesu.

https://www.tvp.info/38027438/mapa-stumilowego-lasu-poszla-w-sothebys-za-ponad-pol-miliona-dolarowtagi: książki  film 

onyx
11 lipca 2018 02:19
25     1721    5 zaloguj sie by polubić
komentarze:
glicek @onyx
11 lipca 2018 02:58

Ad 3. I bedzie serial o młodym Piłsudskim.

"W przyszłym roku w TVP pojawią się kolejne dwa seriale historyczne: "Młody Piłsudski" oraz "Ludzie i Bogowie". Według doniesień mediów, serial o Józefie Piłsudskim zostanie wyemitowany w rocznicę stulecia odzyskania niepodległości. "

https://www.se.pl/wiadomosci/gwiazdy/serialowe-nowosci-tvp-drogi-do-wolnosci-mlody-pilsudski-ludzie-i-bogowie-aa-yomy-yfse-uPp1.html

Ciekawe tylko w ktorym momencie historycznym Piłsudski przestanie być "młody"? czy to będzie kopia filmów typu "Młody Gang Olsena" albo 'Młody Einstein"? ;) chyba w serialu będzie ta scena (o których wspomina Coryllus) z kiełbasami litewskimi które zeżarło całe to jego towarzystwo z Londynu? ;)

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @onyx
11 lipca 2018 10:08

Cudowny jest też żart z mapą stumilowego lasu. Nie pogniewasz się, jak go będę od czasu do czasu wykorzystywał, prawda?

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @glicek 11 lipca 2018 02:58
11 lipca 2018 10:42

Serial o młodym Piłsudskim musi być. Słowo "musi" wymaga interpretacji - używam go ironicznie.

Widziałem w TV spotkanie (niedawno) opozycji określanej przez niektórych jako niemagdalenkowa - tj. Krzysztow Wyszkowski, Państwo Gwiazdowie i inni. Krzysztow Wyszkowski powiedział do kamery, zacytuję z pamięci - iż on przeczytał kiedyś o Piłsudskim - jakie miał metody walki, jak działał - i od razu go olśniło, że tak właśnie trzeba. Nie cytuję zbyt wiernie - ale sens zachowałem. Przyznam, że mnie zmroziło.

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @onyx
11 lipca 2018 11:22

Ad. 2

Jakie to piękne - służby reagują dopiero, jak coś jest tak duże, że widać z kosmosu.

Zajrzałem do tzw. mediów, co piszą na temat budowania na obszarze Natura 2000 - i generalnie pisały (od wielu lat), że to takie strachy na lachy - tzn. można, tylko trzeba uzyskać opinię, że inwestycja nie zagrozi żabom, ptakom i innym stworzeniom czy roślinom.

Świadczy to o tym, że media przygotowywały grunt pod takie inwestycje (mówię o bardzo poważnej prasie, a nie o portalach dla ludu) - ponieważ w sprawie zakupu ziemi rolnej, wbrew faktom - te same media twierdzą, że nie można - chociaż można. Czyli - ty, ludu prosty masz nawet nie myśleć o zakupie ziemi - bo to nie dla ciebie prostaku - a w parkach krajobrazowych budować można, bo można i to też masz sobie wbić do durnego łba. Ta narracja jest spójna i konsekwentna.

Teraz ad rem. Oczywiście na obszarze Natura 2000 budować można, po uzyskaniu opinii - ale ty prosty człowieku takiej opinii nie dostaniesz. To jedno - drugie - o czym media nie piszą - obowiązującym prawem (urzędnicy od tego prawa ryczą w urzędach jak mutanty na filmie "Wyspa" - prrraaawoooo! prrrraaawwwoooo! Takie jest ppprrraawwooo!) - są plany zagospodarowania przestrzennego - i/lub decyzje o warunkach zabudowy - i jest niemożliwe, by w tzw. normalnym biegu rzeczy ktokolwiek uchwalił plan lub wydał decyzję pozwalającą na budownictwo wielorodzinne na terenie parku, lasu czy podobnym.  Tzn. na obszarze Natura 2000 budować byłoby można, gdyby było można - ale nie zdarza się, by było można.

Ci od tej inwestycji obeszli zapisy najprawdopodobniej w ten sposób iż stworzyli sztuczną wyspę - której w planie zagospodarowania nie było - bo nie było - zresztą kto pisze w planie, że nie można budować na jeziorze? Przecież to absurd. A co nie jest zakazane, jest dozwolone - czyli, gdyby tam się pojawiła ziemia, to plan nic na ten temat nie mówi - a skoro nie mówi, to można, bo zakazu nie ma. Oczywiście, jak się każdy domyśla - są kwestie poboczne - doprowadzenie mediówów, drogi etc. - czego z całą pewnoscią nie daloby się zrobić na podstawie obowiązującego planu - ale przecież mozna wnieść o jego zmianę. I pewnie ktoś wniósł.

Moja opinia jest taka - iż ładną architekturę powino być można tworzyć także w takich miejscach - ale żeby to było dostępne dla każdego, kto spełni warunki - a nie dla wybranych. Ostatecznie wiele budowli historycznych stoi w miejscach, w któtych nikt dzisiaj nie wydałby pozwolenia na budowę. Rzeczywistość jest taka, że budowanie w miejscach jak najbardziej do tego odpowiednich jest tak utrudnione - iż byłbym za audytem i przeoraniem wszystkich zagadnień związanych z tzw. planowaniem przestrzennym - oraz - przyjrzeniem się kompetencjom organów - bo organy te nadużywają swych praw - przydzielając jednym ich nadmiar, a innym odmawiając.

zaloguj się by móc komentować

onyx @glicek 11 lipca 2018 02:58
11 lipca 2018 13:02

Czyli rok 2019 będzie kolejną okrągłą rocznicą odzyskania niepodległości? Słuszną linię ma nasza partia, można tak ciągnąć dziesięć lat z okładem a tamatów nigdy nie braknie. Po serialu o J. Piłsudskim można kręcić spin-off o Piłsudskim seniorze.

zaloguj się by móc komentować

onyx @krzysztof-osiejuk 11 lipca 2018 10:08
11 lipca 2018 13:06

Oczywiście, że nie. Jak to mówią cała przyjemność po mojej stronie. Brytyjski pop rządzi światem na każdym kroku.

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @Wolfram 11 lipca 2018 11:22
11 lipca 2018 14:36

Jak dla mnie kompleks wygląda fantastycznie i świetnie komponuje się z naturą (nie tylko 2000). Chętnie bym sobie zwiedził ten zamek w przyszłości. Problem widzę wyłącznie w tym co Pan podkreślił w ostatnim akapicie.

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @onyx
11 lipca 2018 18:19

Zamek w Pińczowie to pikuś przy tym budowanym w puszczy noteckiej, ha!

https://twitter.com/10murzynkow/status/1017022165445758977/photo/1

Ten ci dopiero wielki jest. Budowa jak budowa, ale utrzymać taki zamek, to ci dopiero sztuka!

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @onyx
11 lipca 2018 18:25

Mnie ciekawi, jaka rzeczywista budowla służyła za pierwowzór dla noteckiego projektu.

zaloguj się by móc komentować


DrWall @onyx
11 lipca 2018 21:15

No to patrz i podziwiaj, bo wyrwać okrąglutki milion (a nawet więcej), za kilka kawałków pospawanej i pomalowanej blachy, to nie jest w kij dmuchał!

 

http://www.gazetawroclawska.pl/kultura/a/rzezba-za-ponad-milion-zlotych-w-centrum-wroclawia-we-wtorek-uroczyste-odsloniecie-zdjecia,13325486/

 

https://web.facebook.com/galeriawnetrzdomar/videos/vb.148266571857929/2223675274317038/?type=2&theater

 

 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Wolfram 11 lipca 2018 11:22
12 lipca 2018 08:46

po pewnym czasie będzie dostępne dla każdego, ba być może będzie wystawione na sprzedaż [patrząc z perspektywy upływu lat to kazda inwestycja ma swoje 5 minut, a potem to juz proza a dopływ kasy nie jest wieczny]

zaloguj się by móc komentować

onyx @Wolfram 11 lipca 2018 11:22
12 lipca 2018 12:56

To że zawsze są równi i równiejsi to wiadomo i jak świat światem nic się w tej dziedzinie nie zmieni. Mnie najbardziej irytuje to, że można zablokować jakąś ważną państwową budowę z powodów ekologicznych a później wychodzą takie kwiatki. Gość jedną ręką wydaje pozwolenie na budowę prywatnego zamku w środku lasu a drugą macha na politycznych wiecach przeciwko wycince drzew. I nic mu to w dalszej pracy nie przeszkadza.

zaloguj się by móc komentować

onyx @OdysSynLaertesa 11 lipca 2018 14:36
12 lipca 2018 12:57

Obawiam się że nie podejdziesz do posiadłości na "odległość strzałową" a zwiedzać będzie można przez google maps.

zaloguj się by móc komentować

onyx @mniszysko 11 lipca 2018 18:25
12 lipca 2018 13:02

Jak kogoś stać na takiego kolosa to i na utrzymanie będzie miał. Kto wie, może różni możni świata tego po drodze do Wiednia zaczną się zatrzymywać u nas na rozmowy? Sama kasa i ekstrawagancja właściciela to moim znaniem za mało na taką budowę. Też jestem ciekawy skąd projekt bo to bardziej przypomina budowle z gier niż z reala.

zaloguj się by móc komentować

onyx @DrWall 11 lipca 2018 21:15
12 lipca 2018 13:05

No i mam powiedzieć? Na płacz się zbiera tylko z bezsilności.

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @DrWall 11 lipca 2018 21:15
12 lipca 2018 13:17

włoska kawiarka robi wrażenie...i koszty również, Wrocław bogaty więc stać, a co ;)

biedniejsze miasta, jak Mrągowo, muszą się zadowolić np. czajnikiem za kilkanaście tysięcy autorstwa lokalnej absolwentki sztuk dziwnych

nie będe tu dawać linka, bo czajnik znacznie mniej przyzwoity niż kawiarka ;)

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @onyx
12 lipca 2018 13:20

no ale nic nie pobije ceny tej mapy ;)

 

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @onyx 12 lipca 2018 13:02
12 lipca 2018 13:43

Z wypowiedzi pana Dymitra Nowaka inwestora i prawdopodobnie autora projektu:

..."Jestem architektem interesującym się architekturą zamków. Tak zrodził się pomysł na projekt w takiej właśnie konwencji. Jest on wynikiem chęci stworzenia przestrzeni, która odwołuje się do historycznych wzorców architektury polskich zamków"...

Komu on chce wcisnąć ten kit ?!!!? Do architektury jakich polskich zamków ten projekt się odwołuje, bo ja nie mogę się za Chiny Ludowe domyślić?
Myślę, że chyba masz rację. Pewnie ten projekt jest inspirowany grami. Ale to tak ładnie brzmi i fajnie się wyciska: historyczne wzorce architektury polskich zamków ... Ble, ble, bla, bla, blaaa ....

zaloguj się by móc komentować

onyx @ainolatak 12 lipca 2018 13:20
12 lipca 2018 14:26

Ale ta mapa zachwyca kolejne pokolenia dzieci a te blaszane maszkary są i będą maszkarami od początku do końca.

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @onyx 12 lipca 2018 14:26
12 lipca 2018 14:38

tu pewno masz rację, choć mnie nie zachwycała :)

tak próbuje odwrócić swoją uwagę od tego koszmaru zamczyska w puszczy noteckiej i okliczności jego budowy

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @onyx
12 lipca 2018 19:45

" Podobno to posiadłość Kulczyków, w której ma straszyć duch doktora Jana."

Przypomina mi sie serial przygodowy "Belfegor – upiór Luwru".

No ale my Polacy jak wiadomo, nie gesi, swoje Luwry mamy.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @onyx 12 lipca 2018 12:56
12 lipca 2018 19:58

Zawsze sa rowni i rowniejsi ale w tej dziedzinie Polska jest absolutnym mistrzem swiata.

Pamietasz jak "Primus inter pares" Alek Kwasniewski dynastie zakladal wydajac core za syna tego goscia co to nabialem rzadzi w Krasnymstawie?

Tam wstepu do kosciola bronili ochroniarze ktorzy wszystkim ciekawskim chcacym chocby rzucic okiem na pare ksiazeca pogardliwie mowili:"won! wypie.........alac".

Na taka uroczystosc wstep tylko dla najrowniejszych i rowniejszych.

 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @onyx
12 lipca 2018 20:06

"10. Jurek Owsiak czyli nie ma już czasu na łagodne narracje.

https://kultura.onet.pl/muzyka/wiadomosci/polandrock-festival-katarzyna-puzynska-i-boguslaw-woloszanski-na-asp-artykul/jwjz7zy"

No, ta Katarzyna robi wrazenie. Mysle ze powinna razem z Borysem Budka zalozyc nowa partie o nazwie "Przemieleni i wytatuowani."

zaloguj się by móc komentować

onyx @mniszysko 12 lipca 2018 13:43
13 lipca 2018 12:01

Ciekawe jak to będzie wyglądało po skończeniu budowy bo jakoś nie wierzę by budowę zamknięto z powodu zainteresowania się nią społecznością z Twittera.

https://twitter.com/MiAdamczyk/status/1015892651726508032?s=19

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować